DRENÁŽNE SYSTÉMY

troba stelz, tenkovrstvý poter, schluter, Rekomplett Trnava

SCHLÜTER SYSTÉMY PRE BALKÓNY A TERASY

Cielené odvádzanie vlhkosti predstavuje jednu z hlavných úloh, ktorú je nutné zvládnuť pri konštrukcii balkónov a terás. Schlüter ® ponúka drenážne riešenie s trvalou funkčnosťou a vysokou zaťažiteľnosťou.

Schlüter ® DITRA-DRAIN

Spoľahlivá a trvalo funkčná kontaktná kapilárne pasívna drenáž. V exteriéri sa pokladá do tenkej vrstvy lepidla na kontaktnú izoláciu položenú v spáde. Skladá sa z uzavretej polyetylénovej fólie, ktorá má na jednej strane výlisky v tvare kužeľov. Je vhodná predovšetkým pre interiéry a pre malé plochy v exteriéri.


Schlüter ® TROBA

Spoľahlivá a trvalo účinná plošná drenáž ukladaná na vodorovnej izolácii v spáde. Je vyrobená z dierovanej, polyetylénovej fólie s výliskami, odolávajúcimi tlaku. Medzi izoláciou a vrstvou štrku alebo kamennej drviny vytvorí klenuté priestory.


Schlüter ®-TROBA-PLUS /-G

​​Spoľahlivá a trvalo účinná plošná drenáž pre pokladanie na izolácie uložené vodorovne v spáde. Strana s výliskami a nakašírovanou tkaninou, na ktorú sa ukladá konštrukcia podlahy, pôsobí ako celoplošná drenážna vrstva ( kapilárne pasívna drenáž ) s extrémne veľkou kapacitou pre odvádzanie vody.


Schlüter ® -TROBA-LINE-TL/-TLR/-TLR-E

Drenážny žľab je účinným riešením pri nedostatočnej výške pre napojenie vodotesných izolácií na stavebné diely, dverné rámy, steny… Voda pretečie otvormi drenážneho žľabu až na úroveň izolácie a odteká v plošnej drenáži medzi izoláciou a konštrukciou nášľapnej vrstvy k odvodneniu. Voda sa tak nemôže hromadiť pri dverách a všade tam, kde chýba výška pre napojenie vodotesnej izolácie.


Schlüter ®-TROBA-STELZ-MR

Plastové krúžky z trvanlivého polystyrénu, ktoré slúžia ako pomôcky pre pokladanie veľkoformátových dlaždíc a dosiek na balkóny a terasy. Voda z dlažby je odvádzaná voľnými škárami v dlažbe do drenážneho priestoru. Odtiaľ je voda beztlakovo v spáde odvedená k odvodneniu.


Schlüter ®-TROBA-STELZ-DR

Ide o plastové krúžky z polyetylénu odolného proti hnilobe, slúžiace pre pokladanie samonosných veľkoformátových dlaždíc na balkónoch a terasách. Škáry dlažby zostávajú otvorené a umožňujú tak odvodnenie do celoplošnej drenážnej rohože, kde je voda beztlakovo odvádzaná v spáde k odvodneniu.


Schlüter®-TROBA-LEVEL

Je predmontovaný kombinovateľný systém terčov pod dlažbu, ktorý umožňuje realizovať individuálne konštrukčné výšky od 3 mm do viac ako 1 m. S jeho pomocou možno vyrovnať ľubovoľný spád od 0% do 10%. Voľnú pokládku možno vykonávať na balkónoch, terasách, strešných terasách a ďalších pochôdznych plochách.

V prípade záujmu nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Radi zodpovieme na Vaše otázky a poradíme s výberom.