FLORENTINSKÁ INŠPIRÁCIA

rekonštrukcie bytov a domov, rekomplett, trnava, dodávka a montáž, schluter profily, schody

Renesančne výrazové prostriedky

Florencia, hlavné mesto Toskánska je svetovo známe svojou architektúrou. Sú to práve drobné milé detaily, ktoré perfektne dotvárajú celkový dojem. Schlüter-Systems sa nechal u svojho schodového profilu Schlüter-TREP-FL inšpirovať renesančným výrazovým prostriedkom.


Schlüter-TREP-FL slúži so svojím florentinským tvarom k opticky bezchybnému prevedeniu hrán schodov v privátnej alebo reprezentatívnej oblasti. Pre splnenie všetkých estetických nárokov v kombinácii s obkladom z keramiky alebo prírodného kameňa sa profil z hliníka alebo ušľachtilej ocele dodáva v troch výškach (9, 11 a 12,5 mm). Vďaka zušľachtenému eloxovanému povrchu s matným vzhľadom spĺňa Schlüter-TREP-FL všetky požiadavky na schody v oblasti bývania.


Aj keď je Schlüter-TREP-FL oveľa jemnejší než bežné schodové profily, nie je potrebné zľaviť z bežnej funkčnej kvality. Vďaka špeciálnemu protišmykovému profilovaniu nášľapnej plochy možno vytvoriť bezpečné a opticky bezchybné hrany schodov. Vďaka svetlému hliníku poskytuje aj dobrú rozpoznateľnosť schodov.


Dekoratívne profily chránia citlivé hrany proti nárazom a nadmernému zaťaženiu.


Použitie

Profil je určený pre použitie v menej frekventovaných, nekomerčných alebo podobných interiéroch. Možno ho osadiť do schodov s keramickou alebo kamennou dlažbou. Profil je pevne ukotvený v dlažbe a nemožno ho pri opotrebení vymeniť. Profil Schlüter-TREP-FL sa zvolí podľa hrúbky dlažby.


Údržba

Profil nevyžaduje zvláštnu údržbu ani starostlivosť. Poškodenie eloxovaného povrchu možno odstrániť iba prelakovaním. Povrchy z ušľachtilej ocele vystavené poveternostným vplyvom by mali byť pravidelne čistené jemnými čistiacimi prostriedkami. Pravidelné čistenie nezachováva len čistý vzhľad ušľachtilej ocele, ale tiež znižuje riziko korózie.


Varianty

  • prírodný hliník matne eloxovaný (TREP-FL-AE)
  • ušľachtilá oceľ V2A (TREP-FL-E)
  • ušľachtilá oceľ V2A kartáčované (TREP-FL-EB)

V prípade záujmu nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Radi zodpovieme na Vaše otázky a poradíme s výberom.