HYPOALERGÉNNA PODLAHA PRE DIEŤA S ALERGIOU

podlahy afirmax, dodávka a montáž, rekomplett

Výhody a nevýhody jednotlivých podláh

Keramická dlažba

Vďaka hladkému povrchu dlaždíc sa prach tak ľahko neusádza. A ak sa tak stane, dá sa ľahko umyť. Dôležitou funkciou tohto materiálu je, že je ideálny pre podlahové kúrenie. Podlahové kúrenie voľne preniká vzduchom bez toho, aby spôsobovalo jeho intenzívny pohyb, preto sa odporúča pre domácnosti s alergikmi.

Nevýhodou dlaždíc sú škáry, teda miesta, kde sa môžu hromadiť nečistoty.


Drevená podlaha

Drevo má antistatické vlastnosti, a preto nepriťahuje prach. Najlepší materiál na nosnú dosku podlahy je dub, ktorý po opracovaní už nevylučuje nežiadúce oleje, niektoré exotické dreviny môžu práve svojím dodatočným obsahom olejov alergie skôr podporovať. Dôležitá je aj povrchová úprava podlahy. Podlaha ošetrená chemicky tvrdeným lakom poskytuje vyššiu odolnosť voči priehlbinám, poškriabaniu alebo nárazom, ale pre alergikov sa neodporúčajú.

Drevo je dobrý tepelný izolátor, čo je z pohľadu alergika nevýhodou. Preto treba pri kúpe drevenej podlahy dávať pozor na vhodnosť pre podlahové kúrenie. Ďalšou nevýhodou je, že drevená podlaha po čase vyžaduje renováciu.


Laminátová podlaha

Laminát, ktorý tvorí vrchnú ochrannú vrstvu lamiel, je zvyčajne úplne bezpečný pre zdravie. Stačí sa iba informovať, či sa pri výrobe laminátových podláh nepoužili syntetické lepidlá obsahujúce škodlivé látky ako je napríklad formaldehyd.

Podlahy v domácnosti alergikov vyžadujú každodenné vysávanie a umývanie, pretože pri chôdzi sa na nich ľahko ukladá prach. Nevýhodou je, že laminátové podlahy sú citlivé na vlhkosť a pod jej vplyvom môžu napučať hrany.


Kompozitné a vinylové podlahy ideálne pre alergikov

Pre alergikov sú kompozitné a vinylové podlahy veľmi dobrým riešením.

Ľahko sa udržujú čisté a majú dobré akustické a tlmiace vlastnosti. Sú antistatické, čiže nepriťahujú prach a sú 100% vodeodolné. Svojím zložením dokonale vystihujú najlepšie vlastnosti dreva a svojou povrchovou úpravou pocitovo pripomínajú jeho štruktúru. Na dotyk je podlaha veľmi realistická a jemná, rovnako ako drevo pohlcuje hluk a zlepšuje tým akustiku v miestnosti.

Produkty novej generácie

Produkty novej generácie, napríklad s minerálnym jadrom značky Afirmax, sú odolné voči vlhkosti. Sú vysoko odolné proti množeniu plesní, baktérií a mikroorganizmov. Kompozitné podlahy s minerálnym jadrom tiež poskytujú vynikajúcu kročajovú izoláciu a sú odolné proti nárazom ťažkých predmetov.

Podlahy AFIRMAX BiClick patria medzi podlahy, ktoré nezaťažujú životné prostredie, nevylučujú škodlivé látky do ovzdušia pri bežnom používaní, rovnako ani pri stálom slnečnom žiarení, pre ktoré je podlaha špeciálne vyvinutá a odolná svojou tvarovou stabilitou.

Pri procese výroby sa nepoužívajú zmäkčovadlá a obsah ftalátov je 0 %. Materiály sú 100 % recyklovateľné a svojím technologickým postupom zodpovedajú všetkým normám.

V prípade záujmu nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869.