JAPONSKÉ STENY – jednoduché zatienenie veľkých okien

tieniaca technika, japonské rolety, rekomplett Trnava, dodávka a montáž

Nedokážete si vybrať medzi vnútornými roletami a vertikálnymi žalúziami? Riešením by mohli byť posuvné veľkoplošné panely.

Japonské steny (rolety) tvoria alternatívu k vertikálnym žalúziám. Je možné ich použiť na zatienenie veľkých plôch aj na predelenie veľkých miestností.

Slúžia ako ochrana proti slnečným lúčom, ale aj ako moderný a elegantný doplnok interiérov.

Je jedno, či máte okná až do stropu. Japonské steny sa dajú ukotviť do stropu, ale v prípade bežne veľkých okien sa ukotvia aj do steny. Japonskú stenu tvoria jednotlivé látkové panely, ktoré sa posúvajú v 2, 3, 4 alebo 5 drážkovej vodiacej lište.

Používajú sa všade tam, kde vzniká požiadavka na zatienenie veľkej plochy alebo pre optické rozdelenie veľkých obytných priestorov na menšie časti.

Esteticky zakryjú police, kuchyňu alebo spací kút

Posuvné panely japonských roliet v kombinácii s ľubovoľným policovým úložným systémom nahradia vstavanú skriňu. Originálnym spôsobom nimi zakryjete aj kuchynský kút alebo roh izby s posteľou.


Oddelenie pracovného miesta aj relaxačného kútika

Vďaka kotveniu do stropu ponúkajú japonské steny jednoduchú a efektnú možnosť urobiť z jednej izby dve – aspoň vizuálne. Ak potrebujete pokojný kútik na prácu alebo odpočinok a netrváte na zvukovej izolácii, japonské žalúzie váš problém vyriešia.


Zatemňovacie, nehorľavé aj pre alergikov

Japonské steny sú ideálnym riešením predovšetkým pre veľkú plochu okien, ktorú by bolo ťažké zatieniť inak. Môžete si ich ale zvoliť aj vtedy, ak máte okná štandardnej veľkosti – samy o sebe totiž vyzerajú veľmi pútavo a dodajú každému interiéru zaujímavý, elegantný a pritom moderný vzhľad.


Prednosti a výhody

 • originálny dizajn pre komplexné zatienenie bez ohľadu na počet okien alebo krídel
 • profily z extrudovaného hliníka v bielej alebo striebornej farbe
 • široký výber látok rôznych dekorov a materiálov
 • možnosť elektrického ovládania
 • alternatíva k roletám a žalúziám

Farebné prevedenia a materiálové vyhotovenie látok

Výhodou japonských stien je veľké množstvo farieb a dekorov na výber. Látky na paneloch si môžete prispôsobiť nielen farebne, ale vybrať aj rôzne materiály a vzory – napríklad kvety, bodky alebo veselé postavičky do detskej izby. Dohodnúť sa dá aj potlač vlastným vzorom.

Široký výber farieb a dekorov látok. Ak potrebujete miestnosť zatemňovať, ideálne sú látky s plne zatemňujúcim účinkom. V kanceláriách sú populárne nehorľavé látky. Pre alergikov sú určené materiály s obsahom skleneného vlákna.

Ďalšie možnosti materiálového vyhotovenia látok: 100% PES, 100% TREVIRA CS, GLASS FIBRE-PVC, PES / CV, PES / VISCOSE, PES / PA, PVC / PES, Špeciálné látky deň-noc.

Možnosť potlače látky logom, vzorom, fotkou a pod.


Údržba

Japonské steny nevyžadujú zvláštnu údržbu, pri bežnom znečistení stačí povrch pravidelne utierať prachovkou alebo vlhkou handrou mydlovým roztokom o teplote do 30 °C. Látky s naparovacou hliníkovou vrstvou sa nesmú čistiť vodou – vrstva by sa tým poškodila.


Ovládanie

 • manuálne – šnúrkou alebo tyčou
 • elektrickým pohonom – diaľkovým ovládačom

Môžete si zvoliť typ sťahovania panelov na stranu, do stredu alebo ku krajom.

Rozmery

Ideálne riešenie pre vysoké stropy. Japonské steny dodávame do výšky 3 200 mm, šírka panelu sa pohybuje od 1000 mm do 5 800 mm, teda takmer šesť metrov.

 • minimálná šírka 1000 mm
 • maximálná šírka 5800 mm
 • maximálná výška 3200 mm

Varianty montáže

 • pred okenný otvor – na stenu
 • do okenného otvoru – do stropu

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk, telefonicky na t.č.: +421 902 904 711, +421 915 251 869 alebo navštívte náš Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava. Radi Vám pomôžeme a poradíme s výberom. Zabezpečíme Vám dodávku a montáž interiérovej tieniacej techniky na mieru.