OSVETLENÉ SCHODY

schluter, rekomplett, profily, hrany, schody, led

So Schlüter-LIPROTEC možno osvetliť schody a dokonca aj celé schodisko.


Osvetlené schodisko

Sady pre schody Schlüter-LIPROTEC

Sady obsahujú všetky komponenty, ktoré sú potrebné k osvetlenie schodiska: Profily, LED moduly, sieťový zdroj. Vzhľadom k centrálnemu umiestneniu zaisťuje osvetľovací systém optimálne osvetlenie schodiska. Ovládanie osvetlenia je možné podľa voľby vypínačom alebo obzvlášť rafinovane detektorom pohybu.


Použitie a funkcia

Schlüter-LIPROTEC-PB 15 sú kompletné sady pre schodisko s centrálne predmontovanými LED modulmi šírky 60 cm. Kryty zaistia nepriame osvetlenie, spredu je viditeľná decentná svetelná línia. Hliníkové nosné profily / kryty dlhé 100/150 cm možno individuálne krátiť. LED moduly majú farebnú teplotu 4500 K neutrálnu bielu. Kabeláž má jednoduchý spojkový systém, prívodný kábel s dĺžkou 500 cm a sieťový zdroj Schlüter-LIPTROTEC-EK (24 V, 75 W).

Schlüter-LIPROTEC-PB 1kombinované sady vždy pre jeden schod, skladajúce sa z hliníkového nosného profilu 100/150 cm Schlüter-LIPROTEC-PB s predmontovaným LED modulom so šírkou 60 cm (4500 K neutrálna biela), krytom a spojovacím káblom à 70 cm so zástrčkou. Kombinovanú sadu je možné použiť pre rozšírenie Schlüter-LIPROTEC-PB 15 až na 18 schodov a to pomocou iba jedného prívodného kábla. Okrem toho možno sadu kombinovať spolu so sieťovými zdrojmi a pripojovacou sadou z programu Schlüter-LIPROTEC pre individuálne schodisko s niekoľkými schodmi.


Osvetlené schody poskytujú dobrú orientáciu a zaručujú tiež kedykoľvek bezpečnú chôdzu. Zároveň elegantné osvetlenie vytvára jedinečnú atmosféru a premieňa schodisko v elegantné schody.


Osvetlené schody a hrany

So Schlüter-LIPROTEC možno tiež zvýrazniť jednotlivé schody. Je tak možné inštalovať priebežné osvetlenie hrán schodov až do výšky štyroch stupňov a tým vytvoriť elegantné a bezpečné osvetlenie schodov. Osvetlenie možno taktiež kombinovať so schodovými profilmi série Schlüter-TREP.


Schlüter®-LIPROTEC-PB je kvalitný profil pre hrany s pohľadovou plochou širokou 25 mm. Ponúka možnosť osadenia rôznych LED pásikov Schlüter®-LIPROTEC-ES. V kombinácii s profilmi Schlüter®-TREP možno vytvoriť príjemné a bezpečné osvetlenie hrán. Osadením dvoch rôznych krytov možno dosiahnuť rozmanitých svetelných efektov.

Osadením krytu Schlüter®-LIPROTEC-VBI je možné vytvoriť nepriame osvetlenie z hrany profilu cez nadväzujúce materiály ako osvetlenie hrany podestu smerom ku stupnici schodu.

Osadením krytu Schlüter®-LIPROTEC-PBD možno k nepriamemu osvetlenie vytvoriť navyše priame osvetlenie ako svetelný pás o šírke 3 mm.

V prípade záujmu nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Radi zodpovieme na Vaše otázky a poradíme s výberom.