PROFILY PRE DILATAČNÉ A ODĽAHČOVACIE ŠPÁRY

dilatačné profily schluter, rekomplett Trnava

Schlüter – DILEX

Bezúdržbové a funkčné riešenie pre všetky relevantné dilatačné špáry na balkónoch a terasách. Profily sú odolné voči poveternostným vplyvom a teplotám. Osádzajú sa v priebehu pokládky obkladu a dlažby.


Schlüter ® -DILEX-EKE/-EF

Pružný jednodielny kútový profil pre vnútorné kúty stien. Ak sa nepokladá plávajúca podlaha, možno profil použiť aj ako pružné napojenie podlaha / stena .

Materiál je odolný voči chemickému namáhaniu, ktoré sa obvykle u obkladov a dlažieb vyskytuje. Materiál CPE je odolný voči ultrafialovému žiareniu a poveternostným vplyvom, proti plesniam a baktériám. Je vhodný pre kontakt s potravinami.


Schlüter ® -DILEX-EK/-RF

Sú dvojdielne profily so spojom na pero a drážku pre trvalo pružné kútové škáry medzi podlahou a stenou prípadne soklom. Pružný spoj na pero a drážku prenáša vertikálne pohyby až do cca 8 mm. Deformáciám tejto veľkosti sú vystavené predovšetkým obvodové škáry medzi dlažbou a obkladom prípadne soklom na plávajúcich a vykurovacích poteroch.

Pomocou Schlüter ® – DILEX – EK a – RF možno bezpečne zabrániť vzniku zvukových mostov u napojenia podlaha / stena a zamedziť tak prenosu zvuku.


Schlüter ®-DILEX-BWB

Je profil z plastickej hmoty do dilatačných škár pre osadenie do keramických obkladov a dlažieb. Postranné lichobežníkovo perforované ramená z tvrdého PVC sa kotvia pod obkladom v lepidle na lepenie obkladu a dlažby a prenášajú pohyby do dilatačnej zóny.

Profil vyrovnáva tlakové, ťahové a výškové pohyby. Možno ho použiť okrem bytovej oblasti aj v stredne namáhaných priestoroch ako sú kancelárie alebo predajné miestnosti. Profily sú tiež vhodné pre použitie v exteriéri na fasádach alebo balkónoch.


Schlüter ® -DILEX-KS/-KSA/-EKSB

Profil DILEX – KS je dilatačný profil chrániaci hrany dlaždíc, ktorý pozostáva z bočných kotevných ramien z ​​hliníka alebo ušľachtilej ocele, ktoré sú spojené vymeniteľnou dilatačné vložkou z mäkkej plastickej hmoty.

Použiteľný je pre mechanicky namáhané keramické alebo kamenné dlažby a iné podlahy. Poskytuje spoľahlivú ochranu hrán dlažieb zaťažených dopravou a je preto vhodný pre použitie v skladových a výrobných halách, nákupných strediskách, podzemných garážach alebo pre strojovo čistené podlahy. Profily prerušujú prenos zvuku podlahou a znižujú prenos krokového hluku.

Profil DILEX – KSA slúži ako pružná napojovacia škára na pevne zabudované stavebné diely. Pomocou samolepiaceho prúžku sa pripevní napríklad k okenným alebo dverným rámom. Profily prerušujú prenos zvuku podlahou a znižujú prenos krokového hluku.

V prípade záujmu nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Radi zodpovieme na Vaše otázky a poradíme s výberom.