RÍMSKE ROLETY

rímska roleta, textílie, závesy, záclony, rekomplett Trnava, garníže

Rímska roleta je módne interiérové tienenie, ktoré oproti roletám s pevnými látkami plní svoju funkciu mäkkou textíliou, vďaka ktorej vytvorí v priestore naozaj unikátny efekt.

Môžete si rovnako vybrať textílie prepúšťajúce svetlo, alebo aj dekoračné materiály, nezáleží na tom, či sú vzorované, alebo jednofarebné.


Záclonu pripevníte ku konštrukcii pomocou suchého zipsu, ktorú ovládate buď šnúrou, alebo guličkovou retiazkou. Vystužovacie palice pomáhajú správne zdvihnúť a prispôsobiť materiál, avšak roletu je možné ovládať aj bez palíc, kedy bude výsledok trocha voľnejší.Je dôležité pri určení požiadaviek priestoru myslieť na to, aby v zdvihnutej pozícii ostalo nad oknom dosť miesta pre záclonu, inak môže predstavovať prekážku pri manipulácii s oknami.

S rôznymi spôsobmi šitia je možné vytvoriť jedinečné riešenia aj z jednoduchých materiálov, takže pokojne sa dá experimentovať.

S našimi držiakmi bez potreby vŕtania je možné pripevniť konštrukciu aj na plastové okná.


Rímska roleta – konštrukcia s retiazkovým ovládaním

  • Rolety sú určené pre stredne ťažké záclony.
  • Pre ľahké záclony sa odporúčajú rolety so šnúrovým ovládaním.
  • Rímske rolety je možné upevniť do stropu, na stenu alebo na okno.
  • Sú vyrobené zo liatiny kovu.
  • Je možné ich vyrobiť v individuálnom rozmere.
  • Spájanie roliet do uhla nie je možné. 


V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava.