SCHODOVÉ PROFILY PRE DODATOČNÉ OSADENIE

rekonštrukcie bytov a domov, rekomplett, trnava, dodávka a montáž, schluter profily, schody

Schlüter-Systems vyvinul schodové profily pre dodatočné osadenie


S týmito profilmi je možné dosiahnuť aj dodatočne vysokú mieru bezpečnosti pri chôdzi po schodoch. Profil Schlüter-TREP-EK je zaradený do triedy protišmykovosti. Profily Schlüter-TREP-GK sú vhodné pre montáž v školách, detských škôlkach, šatniach športových zariadení.


Schodové profily chránia prednú hranu schodov a vďaka protišmykovému prevedeniu nášľapnej plochy a optického rozpoznania hrán schodov poskytujú vysokú mieru bezpečnosti.


Montáž

Montáž je rýchla a jednoduchá. Pomocou montážneho lepidla Schlüter-KERDI-FIX alebo vhodného lepidla z epoxidovej živice sa schodový profil ľahko nalepí na nášľapné hrany. Profilovanie nášľapnej plochy a optické zvýraznenie hrany schodov zvyšuje bezpečnosť na schodisku.

Vďaka dodatočnému nalepeniu profilov sa Schlüter-TREP-EK a Schlüter-TREP-GK výborne hodia pre rekonštrukcie, predovšetkým ak je obklad schodov mimo poškodených hrán ešte v bezchybnom stave. Profily zakrývajú tiež citlivú hranu dlaždice z keramiky alebo prírodného kameňa, čím ju spoľahlivo chránia pred poškodením.

Kvalitná ušľachtilá oceľ pritom prepožičiava profilom potrebnú odolnosť aj voči agresívnym čistiacim prostriedkom. Kovový povrch okrem toho umocní dokonalý vzhľad. Profily zo skupiny TREP sa dodávajú v troch dĺžkach: 2,50 m, 1,50 m a 1 m.


Schlüter-TREP-EK je variant bez kotviaceho ramena pre nalepenie na hrany schodov. Profil je vhodný pre dodatočné osadenie na poškodené hrany schodov, ktoré možno takto ľahko opraviť.


Schlüter-TREP-EFK je variant bez kotviaceho ramena a bez ochrany hrán so špeciálnym protišmykovým profilovaním. Možno ho osadiť do príslušného vyfrézovaného miesta alebo dodatočne na stupnice schodov.


Schlüter-TREP-GK a -GLK sú varianty bez kotviaceho ramena. Profily sú vhodné pre nalepenie na hrany schodov pre dodatočné osadenie na poškodené hrany, ktoré možno takto ľahko opraviť. Sú to schodové profily z brúsenej ušľachtilej ocele s vlepenou protišmykovou nášľapnou plochou. Možno ich nalepiť dodatočne na schody s keramickou alebo kamennou dlažbou.


Protišmykové pásky sú vlepené do priehlbiny nosného profilu, čím sú spoľahlivo chránené hrany nalepenej pásky. Nášľapné plochy možno v prípade eventuálneho poškodenia alebo opotrebenia dodatočne vymeniť. Ako príslušenstvo sú k dispozícii vhodné koncovky.

V prípade záujmu nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Radi zodpovieme na Vaše otázky a poradíme s výberom.