SCHODOVÉ PROFILY S PROTIŠMYKOVOU ÚPRAVOU

rekonštrukcie bytov a domov, rekomplett, trnava, dodávka a montáž, schluter profily, schody

Schodové profily pre schody s protišmykovou úpravou

Chybný krok môže mať niekedy aj vážne následky. Schody predstavujú vysoké riziko úrazu v dôsledku pošmyknutia, zakopnutia alebo chybného kroku. Preto by sme mali stavebnými opatreniami čo najviac zabrániť pošmyknutiu na schodisku.


Schlüter-TREP

Profily Schlüter-TREP prispievajú k lepšej optickej rozpoznateľnosti hrán schodov tým, že sa od ostatného obkladu schodov farebne líšia.

Chôdza do schodov je pre väčšinu ľudí každodennou samozrejmosťou a prebieha v podvedomí. Človek idúci po schodoch je mnohokrát zamyslený a nepozorný. Často ani nezaregistruje včas predovšetkým prvú a poslednú hranu schodov, čo má za následok vznik úrazu. Preto je veľmi dôležitá optická rozpoznateľnosť vďaka farebne odlišným hranám schodov.

Predné hrany schodov sú najsilnejšie mechanicky namáhané zóny obkladov schodov. Profily Schlüter-TREP chránia účinne hrany schodov pred mechanickým poškodením.

Profily Schlüter-TREP napomáhajú zabrániť úrazom, ale umožňujú tiež individuálne stvárnenie schodiska.


Profily chránia dlaždice na hrane schodu pred poškodením a opotrebením. Ako príslušenstvo je možné použiť vhodné koncovky pre bočné zakončenie.


Rozmanitosť profilov

Vďaka rozmanitosti rôznych typov profilov, farieb a povrchov možno docieliť optické zvýraznenie schodiska. Každý si môže vybrať podľa vlastného vkusu od plastového profilu až po nadčasovú ušľachtilú oceľ.


Schlüter-TREP-SE / S / B sú špeciálne profily pre protišmykovú a vzhľadovo dokonalú úpravu hrán schodov. Sú obzvlášť vhodné pre použitie v objektoch s vysokou frekvenciou pohybu osôb, napríklad v obchodných alebo verejných budovách. Nášľapné plochy profilov je možné v prípade poškodenia alebo pri opotrebení dodatočne vymeniť.


Schlüter ® – TREP – E je schodový profil z ušľachtilej ocele so špeciálnym protišmykovým profilovaním pre bezpečnú a vzhľadovo dokonalú úpravu hrán schodov. Osadenie je možné do keramických dlaždíc, dosiek z prírodného kameňa alebo aj do poterov, stierok a iných materiálov od hrúbky 2 mm.


Schlüter ® – TREP – EK je variant bez kotviaceho ramena pre nalepenie na hrany schodov. Profil je vhodný pre dodatočné osadenie na poškodené hrany schodov, ktoré možno takto ľahko opraviť. Zvlášť je vhodný pre použitie v objektoch s vysokou frekvenciou pohybu osôb, napríklad v obchodných alebo verejných budovách.


Schlüter ®-TREP-FL je schodový profil florentinského tvaru z hliníka alebo ušľachtilej ocele pre bezpečné a opticky dokonalé vytvorenie hrán schodov. Možno ho osadiť do schodov s keramickou alebo kamennou dlažbou. Profil je určený pre použitie v menej frekventovaných, nekomerčných alebo podobných interiéroch. Je pevne ukotvený v dlažbe a nemožno ho pri opotrebení vymeniť.


Schlüter ®-TREP-G so špeciálnou protišmykovou nášľapnou plochou z farebných minerálnych zŕn je vhodný predovšetkým pre použitie v objektoch s vysokou frekvenciou pohybu osôb. Profil TREP – GL so špeciálnou protišmykovou nášľapnou plochou zo štruktúrovanej syntetickej hmoty je vhodný predovšetkým pre privátne a málo namáhané oblasti. Schlüter ® – TREP – GK a – GLK sú varianty bez kotviaceho ramena. Profily sú vhodné pre nalepenie na hrany schodov, napr. pre dodatočné osadenie na poškodené hrany schodov, ktoré možno takto ľahko opraviť.


V prípade záujmu nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Radi zodpovieme na Vaše otázky a poradíme s výberom.