SCREENY – DOMINANTA FASÁDY

screen clony, dodávka a montáž, rekomplett Trnava

Screeny ako výrazný estetický prvok

Predstavujú efektívny spôsob, ako zatieniť okná pred slnečnými lúčmi a súčasne do interiéru prepustiť dostatok svetla. Screenové clony sú určené na inštaláciu z exteriéru. Sú účinnejším tieniacim prvkom než interiérové rolety. Screenové clony odrazia slnečné lúče ešte skôr, ako dopadnú na okennú tabuľu.

Efektívne zabránia nežiaducemu ohrievaniu interiéru.

Prepúšťajú do miestnosti svetlo

V letných mesiacoch je tak možné znížiť teplotu v miestnosti až o niekoľko stupňov a výrazne tým ušetriť náklady na klimatizáciu alebo fungovať úplne bez nej. Napriek tomu môžu screeny prepúšťať do miestnosti svetlo a sprostredkovať užívateľovi výhľad von a to pri súčasnom zachovaní dostatočného súkromia.


Screenové clony v mnohých prevedeniach

Výber z rôznych farebných odtieňov tkaniny s odlišnými fyzikálnymi vlastnosťami. Pri každom type tkaniny je uvedená hodnota prestupu svetla, teda ako veľmi bude clona zatemňujúca. Vďaka týmto parametrom môže užívateľ navrhnúť optimálnu protislnečnú ochranu pre konkrétnu stavbu.

Dostatok prirodzeného svetla spolu s tepelnou pohodou sú základom príjemného pracovného prostredia.

Tienenie s potenciálom

Popri širokej ponuke textílií a ich farebných prevedeniach možno u screenových roliet zvoliť aj farbu rámu v závislosti od architektonického zámeru.

Ovládanie

Široké spektrum variantov ovládania od elektrického s možnosťou napojenia na inteligentnú domácnosť až po manuálne ovládanie kľukou.

Screeny môžu byť tiež vybavené teplotným, slnečným či veterným čidlom. Čidlá je možné naprogramovať aj podľa východu a západu slnka.


Ďalšie využitie

Screen umožňuje aj v stiahnutej polohe hodnotný výhľad von. To sa však netýka nočných hodín, kedy pohľad z osvetleného priestoru do tmy je pre ľudské oko takmer nemožný.

Screen ponúka hodnotné využitie okna aj vtedy, keď v lete musíme dom chrániť pred slnečným žiarením, ktoré oknami preniká dovnútra. Screen rieši letné prehrievanie, ktoré zhoršuje kvalitu bývania.

V prípade záujmu o creeny nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 902 904 711, +421 915 251 869.