SEKCIONÁLNE GARÁŽOVÉ BRÁNY HÖRMANN

garážové brány, hoermann, rekomplett, dodávka, montáž

Maximálny priestor

Sekcionálne brány sa otvárajú zvislo a sú umiestnené tesne pod stropom. Vďaka tejto konštrukcii je k dispozícii maximálny priestor v garáži a pred garážou. Sekcionálne garážové brány je možné zabudovať do každého otvoru garáže. Šírka prejazdu je pri sekcionálnych bránach rozšírená až o 14 cm a umožňuje oveľa pohodlnejšie zaparkovanie aj modernými, širšími osobnými automobilmi a automobilmi typu SUV.

Garážové brány sú optimálne utesnené na všetkých štyroch stranách vďaka trvalo elastickým tesneniam odolným voči poveternostným vplyvom.


Preskúšané a certifikované brány

Garážové sekcionálne brány sú preskúšané a certifikované v súlade s náročnými bezpečnostnými požiadavkami európskej normy 13241-1.


Vhodný typ brány

 • Dvojstenné sekcionálne garážové brány LPU 67 Thermo a LPU 42 s veľmi dobrou tepelnou izoláciou, zvýšenou stabilitu a pokojným chodom.
 • Jednostenné sekcionálne garážové brány LTE 42 sa hodia pre voľne stojace garáže, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu.
 • Ak určuje vzhľad Vášho domu drevo, nachádzajú veľmi dobré uplatnenie sekcionálne brány Hörmann s výplňou z masívneho dreva typu LTH 42.

Inteligentný komfort obsluhy

Ovládajte jednoducho, bezpečne a komfortne ručným vysielačom, rádiovým spínačom alebo smartfónom svoje pohony garážových a vjazdových brán, pohony dverí, zámky domových dverí, svetlá… Všetky pohony, prijímače a ovládacie prvky s rádiovou technikou BiSecur sú navzájom na 100 % kompatibilné.


Vyberte si bránu, ktorá bude perfektne ladiť s Vaším domom

Nezáleží na tom, pre aký architektonický štýl hľadáte sekcionálnu garážovú bránu, určite si nájdete motív brány, ktorý sa bude hodiť k Vám aj k Vášmu domu – od prelisov s rovnými líniami, až po klasické kazety v mnohých povrchových úpravách, farbách a dekoroch, ako aj bránu z masívneho dreva.

Povrchy pre sekcionálne brány z ocele

Duragrain – detailne verná, prirodzená a stálofarebná povrchová úprava.

Decograin – s plastovou fóliou odolnou voči UV žiareniu pre detailne verný, charakteristický vzhľad dreva.

Silkgrain – hodvábne hladký povrch.

Sandgrain – jemne textúrovaný povrch.

Woodgrain – cenovo výhodný, robustný povrch s originálnym vzorom pílového rezu.


Druhy dreva pre sekcionálne brány z masívneho dreva

Severský smrek – svetlé ihličnaté drevo s prevažne rovnými letokruhmi.

Kanadská tsuga – bielosivé až svetlosivohnedé ihličnaté drevo s prevažne rovnými letokruhmi, s hnedými, v smere letokruhov prebiehajúcimi pruhmi z minerálnych vlákien a s priehlbinami od kôry.

Leštený povrch – oba druhy dreva sú dostupné aj s lešteným povrchom, ktorý poskytuje vašej bráne prirodzený vzhľad, ktorý vyzdvihuje najmä pôvab hrazdených domov alebo štýl vidieckych domov.


Rôzne farebné prevedenia

Dvojstenné sekcionálne brány LPU a vedľajšie dvere sú štandardne dostupné vo farbe dopravná biela, ako aj v dodatočných 15 cenovo výhodných farbách a približne 200 farbách podľa RAL a v mnohých farbách NCS a DB. Pri povrchu Sandgrain si môžete vybrať z 3 prednostných farieb. Jednostenné brány LTE 42 sa štandardne dodávajú vo farbe dopravná biela.

Vnútorné strany sekcionálnych garážových brán sa štandardne dodávajú vo farebnom odtieni sivobiela.


Dôvody, prečo si vybrať práve garážové brány Hörmann

 • Moderná energeticky úsporná brána
 • Účinná tepelná izolácia
 • Optimálna dlhodobá ochrana
 • Trvalo krásne dekory Duragrain
 • Rovnomerné odstupy prelisov a rozdelenie kaziet
 • Rovnaký vzhľad zárubne a krídla brány
 • Prekladové vyrovnávacie clony v jednej rovine
 • Praktické riešenia a viac bezpečnosti
 • Komfortná kontrola polohy brány
 • Exkluzívny pohľad na bránu zvnútra

V prípade záujmu o sekcionálne garážové brány Hörmann nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava.