Strešné systémy pre zatienenie nielen podkrovných priestorov

strešné systémy, Rekomplett Trnava, Tieniaca technika

Najčastejším priestorom na zatienenie podkrovných priestorov je bezpochyby strešné okno. Najtypickejším prvkom tieniacej techniky pre strešné tienenie je interiérová strešná roleta, interiérová horizontálna žalúzia alebo skladaná látková žalúzia Plissé. Z exteriérových produktov je to určite strešná screenová roleta.

isotra

Interiérová strešná roleta

Kvalitné prevedenie rolety R-LITE s hliníkovými vodiacimi lištami zaisťuje v kombinácii s vhodne zvolenou látkou plynulú reguláciu svetla a tepla. Na výber sú látky vzorované či jednofarebné, s plne zatemňujúcim účinkom alebo látky čiastočne prepúšťajúce svetlo a tiež látky s pestrými motívmi do strešných okien detských izieb. Niektoré typy látok majú špeciálnu nehorľavú úpravu.

Ovládanie je manuálne vyťahovaním a sťahovaním rolety pomocou uchopenia dolného profilu. Na ovládanie rolety na vyššie umiestnených oknách slúži teleskopická ovládacia tyč s hákom alebo s kĺbom a hákom o veľkosti 50-200 cm. Umiestniť je možné roletu iba do okenného krídla strešného okna z interiéru. Uhol sklonu strechy nesmie byť menší ako 30° a väčší ako 90°.

Horizontálna strešná žalúzia

Strešná interiérová horizontálna žalúzia V-LITE je určená pre všetky typy strešných okien. Horný, dolný profil vrátane vodiacich líšt je vyrobený z eloxovaného hliníka alebo v bielej farbe. Je možné zvoliť lamelu o hrúbke 0,21 mm a šírke 25 mm. Pre lamely existuje široká farebná škála vrátane imitácie dreva, metalických, dymových, trblietavých, matných odtieňov, lamely môžu byť taktiež perforované, pruhované alebo mať z každej strany inú farbu.

Žalúzia sa vyťahuje a sťahuje manuálne. Na ovládanie žalúzie na vyššie položených oknách slúži teleskopická tyč.

Skladaná látková strešná žalúzia Plissé

Elegantným riešením pre zatienenie strešných okien je interiérová skladaná látková žalúzia Plissé v prevedení s bočnými vodiacimi lištami pre klasické strešné okná alebo stropné plisé pre obdĺžnikové okná a okná atypických tvarov s rôznym uhlom sklonu. Stropné žalúzie Plissé sú určené predovšetkým na zatienenie väčších okien zimných záhrad z vnútornej strany, kedy sa tieni každé okenné krídlo zvlášť.

Na výber je zo širokého portfólia látok, vrátane látok úplne zatemňujúcich alebo typu „záclonka“ a látok typu HoneyComb (dvojitá látka pripomínajúca svojím tvarom včelie plásty). Podľa typu plisé je možné zvoliť až dve látky do jednej žalúzie, ktoré je možné rôzne sťahovať a vyťahovať a striedať tak dva dizajny. Ovládanie je manuálne pomocou držadla, ktorým sa žalúzia sťahuje a vyťahuje.

Exteriérové strešné systémy tienenia – screenové rolety

Predstavujú moderný variant exteriérového zatienenia pre strešné okná. V lete ochránia podkrovie pred prehrievaním, v zime zabránia úniku tepla. Navyše chránia okno pred poškodením poveternostnými vplyvmi, tlmia vonkajší hluk z dažďa a zaistia dostatočné súkromie v podkroví.

Screenová látka je zložená zo sklených vlákien potiahnutých vrstvou PVC, čím je zaistená jej vysoká odolnosť proti pôsobeniu vonkajších vplyvov ako je vietor, zmena teploty alebo vlhkosti. Stiahnutím rolety nie sú nijako obmedzené funkcie okna.

Screenová strešná roleta sa upevňuje priskrutkovaním boxu rolety do oplechovania horného rámu strešného okna. Ovládanie je manuálne a slúži na vyťahovanie a sťahovanie rolety. Krycí profil je možné lakovať do rôznych RAL odtieňov a zladiť tak roletu so strechou.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk, telefonicky na t.č.: +421 902 904 711, +421 915 251 869 alebo navštívte náš Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava. Radi Vám pomôžeme a poradíme s výberom. Zabezpečíme Vám dodávku a montáž strešných systémov na mieru.