TENKOVRSTVÝ POTER

bekotec drain, tenkovrstvý poter, schluter, Rekomplett Trnava

Vytvorte rovnú podlahu! S konštrukciami s tenkovrstvým poterom na Schlüter-BEKOTEC-DRAIN a Schlüter-Trobe-PLUS to funguje výborne – rovnako tiež aj s drenážnymi potermi. Štruktúra dosky s výliskami BEKOTEC neutralizuje pnutie v potere a zabraňuje tým vydutie a tvorbe trhlín.

Schlüter®-BEKOTEC-DRAIN

Schlüter®-BEKOTEC-DRAIN je doska z tlakovo stabilnej hlbokoťažnej polystyrénovej fólie a je vhodná pre použitie bežného cementového poteru.

Schlüter-BEKOTEC-DRAIN je spoľahlivá tenkovrstvá podlahová konštrukcia. Systém pre funkčne bezpečné plávajúce potery v exteriéri s dlažbou z keramiky alebo prírodného kameňa, bez trhlín predstavuje spoľahlivú konštrukciu pre exteriér.

Systém je založený na špeciálne štruktúrovanej fóliovej doske s výliskami Schlüter- BEKOTEC-EN 23 FD s pravidelnými otvormi a prepojenými drenážnymi kanálikmi, ktorá sa kladie na vyspádovanú vrstvu izolácie prekrytou plošnou drenážou.


Schlüter®-TROBA-PLUS /PLUS-G

Schlüter-Troba-PLUS je spoľahlivá a trvalo účinná plošná drenáž pre kladenie na izolácie, uložené vodorovne v spáde. Je vyrobená z uzavretej polyetylénovej fólie s výliskami, na ktorej je nakašírovaná filtračná tkanina. Schlüter-Trobe-PLUS 8G má miesto filtračnej tkaniny nakašírovanú mriežkovú tkaninu s veľkosťou ôk cca 2 x 2 mm.

Strana s výliskami a nakašírovanou tkaninou, na ktorú sa ukladá konštrukcia podlahy, pôsobí ako celoplošná drenážna vrstva (kapilárne pasívna drenáž) s extrémne veľkou kapacitou pre odvádzanie vody.

Schlüter-Troba-PLUS ako uzavretý polyetylénový pás, slúži dodatočne aj ako ochrana izolácie. Husto usporiadané kužeľovité výlisky odolávajú veľmi vysokým napätiam v tlaku. Priestor medzi pásom s výliskami a tkaninou tvorí tepelne a krokovo izolujúci vzduchový vankúš, ktorý navyše chráni izoláciu pred škodlivým zaťažením teplom. Dochádza k rovnomernému a celoplošnému rozdelenie zaťaženia pôsobiacim na izoláciu.

Schlüter-Troba-PLUS a 8G dvíhajú konštrukciu krytiny po celej ploche o 8 mm, Schlüter- Troba-PLUS 12 o 12 mm.

Účinne sa tak premostia menšie chyby v spáde izolácie, ako napr. nerovnosti alebo vyvýšeniny v miestach presahov, ktoré spôsobujú hromadenie vody. Väčšie nerovnosti v spáde izolácie je možné pred uložením Schlüter-Troba-PLUS vyrovnať maltou.

V prípade záujmu nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Radi zodpovieme na Vaše otázky a poradíme s výberom.