TRENDY V LAMINÁTOVÝCH PODLAHÁCH 2023

podlahy, dlažba, strešné okná, rekomplett, trnava, dodávka a montáž

Podľa Asociácie európskych výrobcov laminátových podláh (EPLF) sa budú trendy v roku 2023 prikláňať k odolnejším produktom a prírodnejším dizajnom inšpirovaných severským štýlom.


Súčasné trendy v interiérovom dizajne odrážajú túžbu vytvoriť si v našich domovoch útočisko, v ktorom sa cítime príjemne a bezpečne. Prirodzenosť, jednoduchosť, citlivé používanie farieb v interiéroch, ako aj prírodné materiály a dekory budú hrať pri zariaďovaní interiérov v tomto roku dôležitú úlohu.


Prirodzené farby, textúry a materiály

Dizajn podláh zostáva veľmi blízky pôvodným vzorom dreva s autentickými a ľahkými sviežimi dekormi. Preferovaným dekorom laminátových podláh zostáva aj v roku 2023 obľúbený dub. Prirodzené matné povrchové úpravy spolu s autentickou textúrou a prvkami dreva.

V duchu neutrálnych farebných odtieňov podláh budú dominovať prirodzené dubové dekory od svetlých béžových odtieňov, bielených až po čisté prírodné a orieškovo hnedé tóny, ktoré vytvoria prirodzene teplé a príjemné interiéry.

Žiadanejšími sa stávajú širšie formáty podlahových dosiek, ktoré pôsobia modernejším dojmom a zároveň pomáhajú vytvoriť v interiéroch pokojnejší vzhľad.

Najpopulárnejší vzor

Pokiaľ ide o vzory na podlahách, trendom v tomto roku aj naďalej zostáva vzor rybej kosti, ktorý sa už v minulom roku stal veľmi trendovým základom pre moderný interiér. Podlahy vo vzore rybej kosti sú krásne a nadčasové.

Vzhľad prírodného kameňa

Kamenné materiály v interiéroch boli trendom v minulom roku a tento rok nebude výnimkou. Veľmi obľúbeným dekorom zostáva mramor. Požiadavkou zákazníkov na trhu s laminátovými podlahami sú podlahy vo veľmi realistickom kamennom alebo betónovom vzhľade.

Trend vodeodolných laminátových podláh

Dopyt po vodeodolných laminátových podlahách sa neustále zvyšuje. Výrobcovia podláh rozširujú svoju ponuku o vodeoodolné produkty. Vďaka týmto podlahám spotrebiteľ využíva skvelé výhody laminátových podláh aj na miestach, kde to predtým nebolo možné, ako sú napríklad kúpeľne, a chodby.

Moderný dizajn, vysoká odolnosť, funkčnosť a udržateľnosť


Značka EGGER ponúka kvalitné vodeodolné podlahy v autentických dekoroch dreva alebo v kamennom vzhľade.

Ponúka široký výber trendových laminátových podláh v kolekcii EGGER PRO Laminát 2021+: EGGER PRO Laminate- laminátové podlahy (EPL), EGGER PRO Comfort- korkové podlahy (EPC) a EGGER PRO Design Green Tec- kompozitné podlahy (EPD)


Prečítajte si aj článok o podlahách EGGER

Navštívte náš showroom REKOMPLETT na Zavarskej 11 v Trnave. Radi Vám poradíme s výberom.