TYČOVÉ GARNIŽE

textílie, závesy, záclony, rekomplett Trnava, garníže

Tyčové garniže sa odporúčajú do interiérov, kde sa tyčová garniža objaví ako jedinečný dizajnový prvok, pôsobí dekoratívne a vytvára štýl. Okrem špeciálnych farieb, dušu tyčovým garnižám dávajú koncovky, ktoré sú k dispozícii v rôznych prevedeniach a dizajne. Každý si nájde koncovku (klasickú alebo modernú), ktorá bude vyhovovať jeho vkusu.


Kovové tyčové garniže sú k dispozícii v štyroch dĺžkach (160 cm, 200 cm, 240 cm, 300 cm). Tyče sa dajú skrátiť na ľubovoľnú dĺžku a dajú sa spájať bez prerušenia pomocou kovovej spojky.


Inovatívnym prvkom tyčových garniží je drážkovaná tyč. Pozdĺžna drážka vytvorená na tyči vám umožní pripevniť závesy na bežce a koliesko namiesto krúžku. To je okrem zabezpečenia esteticky odlišného vzhľadu mimoriadne praktické pri inštalácii stredného držiaka kvôli dĺžke garniží. V takom prípade zatiahnutiu závesu neprekáža prostredný držiak. Držiak zaisťuje drážkovanú tyč zhora, záclonu je možné nerušene ťahať pomocou bežcov po celej dĺžke tyče. Tyč a drážkovanú tyč je možné dokonca kombinovať a namontovať tak že jedna koľajnica je tyč (predná alebo zadná) a druhá je drážkovaná tyč.


Dôležitým doplnkom pre tyčové garniže je krúžok. Dizajnové krúžky sú vyrobené so širokým, plochým povrchom, javia sa ako zvýraznený vizuálny prvok. Klasické krúžky majú plastovú vložku, ktorá uľahčuje posúvanie krúžkov v tichosti. Krúžky je možné kúpiť so štipcami alebo bez nich. Ak zvolíte bez štipcov, môžete sa sami rozhodnúť, aký typ háčika si vyberiete.


Garniže na mieru obsahujú všetky komponenty na inštaláciu ako hmoždinky, skrutky, háčiky a bežce na pripevnenie zálcony.


Garníže kovové

Empire – 25mm tyčová garniža
Pri priemere 25 mm zostáva garniža viditeľná aj pri najvyšších plochách okien alebo výškach stropov, preto sa odporúča do rodinných domov, domov v škandinávskom štýle alebo rôznych budov.


Hellas – 19mm tyčová garniža
Tyčové garniže Hellas sú určené do priestorov, kde môže garniža vyniknúť ako jedinečný dizajnový prvok.


16mm tyčová garniža
Odporúča sa v priestoroch s nízkymi stropmi, ak uprednostňujete kovový a tradičný štýl. Vhodná je na zavesenie ľahších záclon. Hlavným dizajnovým prvkom tyčovej garniží je koncovka. Či už sú to tradičné, klasicky elegantné, brilantne sa pýšiace krištáľovými formami, extravagantné alebo dokonca minimalistické koncovky, každý si môže nájsť kúsky, ktoré najlepšie vyhovujú jeho vkusu. Odporúča sa pre ľahké záclony.


Garniže drevené

Garnižové sety
Drevené garnižové sety obsahujú všetky potrebné časti (tyče, držiaky, koncovky, krúžky) pre vybavenie. Vďaka svojej priaznivej cene a tradičnému vzhľadu sú vyhľadávanými produktami.


Garniže kaviarňové

Vitrážne tyče
V mnohých prípadoch nie je dostatok miesta na použitie garniží alebo si charakter okna vyžaduje, aby boli na okno umiestnené záclony. Na toto riešenie sú určené vitrážne – café tyče. Odporúčajú sa pre ľahké záclony.


V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava.