UKONČOVACIE PROFILY PRE BALKÓNY A TERASY

schluter, rekomplett, bakón, terasa, ukončovacie profily

SCHLÜTER SYSTÉMY PRE BALKÓNY A TERASY

Voľné hrany balkónov a terás sú neustále vystavované poveternostným vplyvom. Ukončovacie profily Schlüter tieto oblasti účinne chránia a tvoria čisté ukončenie.

BARA-RAK

Ukončovací profil s odkvapničkou pre voľné hrany balkónov a terás s už hotovým spádovaným poterom. Vytvára čisté zakončenia voľných hrán, ktoré zároveň chráni pred poveternostnými vplyvmi a zvetrávaním.


BARA-RAKE /RAKEG

Ukončovací profil s odkvapničkou vhodný pre pokládku na hotový spádový poter. Je zvlášť vhodný pre vytvorenie delených hrán.


BARA – RT

Ukončovací profil v tvare písmena T pre balkóny a terasy. Môže byť použitý pre skladby so štrkovým lôžkom, podložkami alebo s kontaktnou izoláciou tesne pod dlažbou.Profil zaisťuje opticky čisté ukončenie hrany konštrukcie a zakrýva hranu dlažby aj voľné čelo poteru.


BARA-RKK / RKKE

Ukončovacie profily v tvare T s krátkou odkvapničkou pre voľné hrany podlahových konštrukcií na balkónoch a terasách, ktoré už majú hotový spádový poter. Dierovaná hrana vytvára čisté zakončenie dlažby.


BARA-RW

Uholníkový, ukončovací profil z ušľachtilej ocele alebo farebne lakovaného hliníka pre voľné hrany balkónov a terás. Vytvára opticky čisté zakončenie a chráni voľnú hranu poteru pred poveternostnými vplyvmi a zvetrávaním. Vhodný aj pre sanáciu balkónov a terás, u ktorých sa na existujúci podklad lepí nová dlažba.


BARA-RK

Ukončovací profil pre voľné hrany balkónov a terás. Vytvára opticky čisté zakončenie a chráni hranu poteru pred poveternostnými vplyvmi a zvetrávaním. Predsadená odkvapnička kryje otvorenú škáru plošnej drenáže, ktorá je uložená pod roznášajúcou vrstvou.


BARA-RAP

Lemovací profil z farebne lakovaného hliníka. V spojení s nosným profilom slúži k zakončeniu voľných (postranných) hrán balkónov a terás. Horná hrana zvislého ramena profilu presahuje cez hotovú dlažbu o cca 15 mm a zabraňuje nekontrolovanému odtekaniu zrážkovej alebo umývacej vody cez postrannú hranu balkóna alebo terasy (ochrana proti vode).


BARA-RKB

Ukončovací profil pre voľné hrany podlahových stierok na balkónoch a terasách, u ktorých je už hotový spádový poter. Predné rameno profilu v tvare T je prevedené ako predsunutá odkvapnička.


BARA-RKL / RKLT

Uholníkové ukončovacie profily s odkvapničkou pre veľko formátové dlaždice kladené buď voľne na lôžka zo štrku / drti alebo na podložky ako. Profily vytvárajú opticky čisté hrany a chránia voľný okraj dlažby pred prípadným vysypávaním zásypu. Zvislé, hore smerujúce ukončovacie rameno zakrýva na hrane celú konštrukciu obkladu ako nepriehľadná clona.


BARA-RTK

Ukončovací profil pre voľné hrany balkónov a terás s už hotovým spádovaným poterom. Prehĺbený prechod k oplechovaní umožňuje osadiť profil, chrániaci hranu dlažby a dodávaný vo farbe balkónového ukončovacieho profilu.


BARA-RTKE / RTKEG

Ukončovacie profily s odkvapničkou vhodné pre pokládku na hotový spádový poter. Sú upravené pre uchytenie žľabového systému. Pomocou uzavreté hrany sa získa čisté ukončenie dlažby.


BARA-RTP

Ukončovací profil, vhodný pre osadenie žľabového systému.


BARA-RWL

Uholníkový, ukončovací profil pre dlaždice veľkého formátu, ktoré sú uložené na štrkovom násype alebo na podložkách, ktoré sú položené na izoláciách s drenážnou vrstvou.


BARA-FAP

Profil vysoký 160 mm, z farebne lakovaného hliníka, opatrený okapničkou. Slúži pre zakrytie čelných strán voľne vyložených balkónov.


BARA-HV

Pridržiavacia lepiaca páska z polyetylénu, ktorá je na vrchnej strane vybavená strižou a na spodnej strane samolepiacou butylovou vrstvou. Je vhodná pre vytvorenie lepiacej príruby k bezpečnému utesneniu kontaktnej izolácie Schlüter ®-KERDI k hrane ukončenej pomocou Schlüter ®-BARA-RKL.

V prípade záujmu nás kontaktujte na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869. Radi zodpovieme na Vaše otázky a poradíme s výberom.