Viete, aký ste typ spáča a aké zatemnenie je pre vás potrebné?

rekonštrukcie bytov a domov, rekomplett, trnava, dodávka a montáž, rolety velux

Niektorí zaspia hneď, len čo sa hlavou dotknú vankúša, iným to trvá niekoľko minút až hodinku. Niekto má taký hlboký spánok, že sa za celú noc ani raz nepreberie, iný je zas hore aj niekoľkokrát za noc. 

Dokážete spať bez zatiahnutých závesov alebo miestnosť dôkladne zatemníte aby ste sa poriadne vyspali?

Viete, do ktorej skupiny patríte vy a ktorý typ z tieniacej techniky je pre vás ten najvhodnejší?


Ak ste typ ľahkého spáča, postačia vám rolety alebo vnútorné žalúzie.

Ľahké tienenie v podobe vnútorných roliet alebo horizontálnych žalúzií sa bude hodiť pre tých, čo úplne nezatemňujú okná a pri vstávaní im nevadia ani slnečné lúče. Pri tomto type tienenia vás nerozhádže svetlo prenikajúce po ich stranách.


Radi spíte potme, ale nie ste obzvlášť nároční? Správnou voľbou sú vonkajšie žalúzie alebo rolety deň a noc. Údržba roliet deň a noc je oveľa jednoduchá, odprašujú sa samotným používaním a v prípade znečistenia stačí látku ľahko umyť vlhkou handričkou. Vonkajšie žalúzie majú zasa výhody navyše. V zimnom období pomôžu s tepelnou izoláciou a v letnom období vám do značnej miery zasa nahradia klimatizáciu. Ďalšou z výhod je, že ochránia pred zlodejom.


Ak preferujete vnútorné tienenie a nechcete alebo nemôžete nič montovať na fasádu, siahnite po roletách deň a noc alebo klasických látkových zatemňovacích závesoch. Na rozdiel od roliet deň a noc sa však na nich usadzuje prach, a preto je nutné ich z času na čas zložiť a vyprať. 


Zle sa vám spí bez úplnej tmy? V tom prípade siahnite po predokenných roletách. Vaša spálňa bude maximálne zatemnená. Predokenné rolety tvoria celistvú vrstvu, ktorá nielen zabráni prístupu akéhokoľvek svetla, ale tlmí aj zvuky, čo vám tiež pomôže s nerušeným spánkom. Rolety môžete doplniť denným tienením, napríklad v podobe plisse žalúzií.


Tieniaca technika na mieru od REKOMPLETT Trnava

Pre nezáväznú cenovú kalkuláciu alebo viac informácií k tieniacej technike nás neváhajte kontaktovať na info(@)rekomplett.sk, telefonicky na t.č.: +421 915 251 869 alebo navštívte náš Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava.