Ako prispieť k zníženiu nákladov na energie

exteriérové žalúzie, ponuka žalúzií, REKOMPLETT Trnava, predajna, showroom, vonkajsie, zalúzie, tieniaca technika, dodávka a montáž

Vonkajšie žalúzie rozhodne nie sú záležitosťou jednej sezóny – svoje využitie uplatnia po celý rok. Ochránia vás totiž nielen pred slnkom a horúčavou v interiéri, ale šetria vám peniaze, a to v priebehu celého roka. Okrem značnej úspory energií existujú ďalšie dôvody, prečo si vonkajšie žalúzie zaobstarať.

Úspora energií

Slovenské domácnosti šetria v zime za kúrenie tak, že všetci členovia domácnosti majú zakázané zapínať kúrenie. Pritom existuje oveľa efektívnejšia cesta, ako na energiách ušetriť. Tajomstvo sa ukrýva vo vonkajších žalúziách.

Vonkajšie žalúzie fungujú ako izolačný prvok domu. Chránia okno pred poveternostnými vplyvmi, ako je silný vietor, dážď či sneh. Všetky tieto prírodné elementy, ktoré so sebou prinášajú zimu a chlad, vonkajšie žalúzie účinne odrazia, a tak nepreniknú do interiéru.

Šetriť vďaka žalúziám môžete aj v lete. Žalúzie totiž účinne eliminujú množstvo slnečných lúčov, ktoré dopadajú do interiéru, takže vám v miestnosti nie je horúco. Nemusíte utrácať za drahú klimatizáciu, ktorá je energicky náročná a navyše predstavuje záťaž pre náš organizmus. Tiež vytvára suchý vzduch v miestnosti, čo nemusí byť príjemné pre alergikov alebo domácich miláčikov.

Rozmyslite si klimatizáciu

Keď je horúco, klimatizácia je veľmi príjemná, ale tiež drahá. Klimatizačná jednotka môže za mesiac spotrebovať toľko elektrickej energie, ako kvalitná kombinácia chladničky s mrazničkou za celý rok.

Ako ochladiť byt aj bez klimatizácie

  • vyvetrajte, najlepšie prievanom, celý byt po zotmení alebo skoro ráno po prebudení
  • cez deň majte zatvorené okná a pokiaľ možno aj zatiahnuté žalúzie
  • zelené rastliny pohlcujú slnečné žiarenie – účinné stromy, ale aj popínavky na fasáde alebo izbové rastliny
  • voda ochladzuje – zaveste mokré, vyžmýkané závesy a nechajte vlhkosť odparovať
  • pocitovo pomôže prúdiaci vzduch – stropné či stolné ventilátory

Vonkajšie žalúzie odrazia takmer desaťkrát viac tepla ako tie vnútorné, a pritom umožňujú normálny prienik denného svetla do miestnosti.

Vysoký stupeň ochrany pred slnečným žiarením

Hlavnou funkciou vonkajších žalúzií je bezpochyby vysoká ochrana pred slnečným žiarením a teplom v interiéri. Za to sú zodpovedné lamely, ktoré slnečné svetlo odrážajú.

Pri výbere vonkajších žalúzií záleží na tvare lamiel. Spoločnosť ISOTRA vyrába 4 druhy hliníkových lamiel, ktorých tvar pripomínajú písmená C, S, Z a T. Podľa nich sú odvodené aj názvy žalúzií:


Prečítajte si aj nasledujúci článok

VONKAJŠIE ŽALÚZIE ISOTRA


TIENIACA TECHNIKA NA MIERU

Pozrite sa, ako úspešne dopadli realizácie exteriérovej tieniacej techniky od REKOMPLETT. Všetko bolo vyrobené na mieru podľa požiadaviek klientov.

Vypracujeme Vám bezplatne nezáväznú cenovú ponuku podľa Vašich požiadaviek.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 915 251 869 alebo navštívte náš Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava.


V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk, telefonicky na t.č.: +421 902 904 711, +421 915 251 869 alebo navštívte náš Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava. Radi Vám pomôžeme a poradíme s výberom.