MATERIÁLOVÉ PREVEDENIE A VLASTNOSTI SCREENOVÝCH ROLIET

screen rolety,, rekomplett

Screenové rolety dodávajú budovám nadčasový moderný vzhľad. Technické tkaniny určené pre tieto systémy zaisťujú maximálnu ochranu proti slnečnému žiareniu, prieniku tepla, a zároveň zabezpečujú optimálnu úroveň prirodzeného svetla v interiéri.

Hlavnou prednosťou screenových roliet je ich čiastočná svetelná priepustnosť a variabilita. Tento typ roliet prináša tieň bez straty výhľadu do exteriéru, no zároveň sťažuje pohľad zvonku do interiérov a tak zachováva súkromie. Screenové rolety vytvárajú v interiéri optimálne tepelné podmienky a sú vynikajúcim doplnkom konceptu pasívnych stavieb.

Materiálové prevedenie látok pre screenové rolety

Tkanina Serge

Tkanina Serge je textília vyrobená zo sklenených vláken potiahnutých vrstvou PVC. Je vysoko odolná proti poveternostným vplyvom. Jej hlavnou výhodou je možnosť kombinovať viacero farebných vláken, výsledkom čoho je atraktívny dizajn.

Tkanina Soltis

Tkanina Soltis je látka vyrábaná z polyesterových vláken, následne sa vypína a napokon pokrýva vrstvou PVC. Má vynikajúce tvarové vlastnosti. Na rozdiel od screen látky Serge, sa pri jej výrobe používajú iba vlákna rovnakej farby, čo vytvára zaujímavú štruktúru.

Farebné prevedenia látokUžitočné vlastnosti screenových roliet

Okrem vysokej odolnosti voči poveternostným vplyvom, majú tieto látky vďaka PVC vrstve výbornú farebnú stálosť. Zaisťujú tiež priepustnosť svetla, čo umožňuje stály vizuálny kontakt s okolitým svetom. Znamená to, že cez ne vidieť von, nie však naopak.

Blackoutová látka

Rozhodnúť sa môžete aj pre variant úplného zatemnenia – teda tzv. blackoutovú látku. Ak zvolíte screenovú roletu spolu s blackoutom, docielite dokonalé zatemnenie a deň môžete okamžite premeniť na noc. Tieto varianty sú vhodné najmä pre administratívne budovy, školy alebo laboratóriá.

Prednosti a výhody

  • moderný a dizajnový prvok exteriéru aj interiéru
  • minimálny prienik svetla vďaka absolútnemu vypnutiu látky
  • vysoká odolnosť proti vetru
  • termoregulačný efekt
  • ochrana proti hmyzu v uzavretej polohe
  • motorické ovládanie

Prečítajte si aj nasledujúce články


V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 902 904 711, +421 915 251 869. Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava.