Prefukuje vám do bytu? Usporte s vonkajšími žalúziami.

exteriérové žalúzie, ponuka žalúzií, REKOMPLETT Trnava, predajna, showroom, vonkajsie, zalúzie, tieniaca technika, dodávka a montáž

Úspora tepla s vonkajšími žalúziami

Pred zimou všetci riešime, čo robiť, aby nám do bytu netiahlo a nekúrili sme nadarmo do okien. Máme pre vás niekoľko tipov, čo si pri oknách a dverách postrážiť.

Všetky vonkajšie žalúzie majú termoregulačný efekt – v lete odtieňujú slnečnú žiaru zvonku a v zime zasa pomáhajú zabrániť úniku tepla. Najúčinnejšie sú žalúzie s lamelami v tvare Z (Zetta) alebo S (Setta), ktoré majú po celej dĺžke lamiel vlisovanú gumu.

Výhody a úsporné vlastnosti vonkajších žalúzií

  • Termoregulácia
  • Ochrana súkromia
  • Úspora energie

Štýlové vonkajšie tienenie, ktoré spája súkromie, bezpečnosť a ideálne množstvo prenikajúceho svetla.

Vonkajšie žalúzie si môžete vybrať v mnohých farbách a perfektne dotvoriť vzhľad vášho domu.

Vonkajšie žalúzie nie sú len prostriedkom tienenia, pôsobia aj ako estetický doplnok fasády domu. Celkovému vzhľadu exteriéru môžete žalúzie prispôsobiť ako farbou, tak aj tvarom lamiel. Tie môžu byť do tvaru písmena C, S alebo Z – posledné dva druhy potom do seba úplne zapadnú a v prípade potreby zatemnia interiér pre nerušený spánok.

Ktorý tvar lamiel vybrať?

Jednoduché, mierne prehnuté lamely v tvare písmena C, Isotra model Cetta, umožňujú menší nábal a vyhovujú väčšine exteriérov. Nezatemní však stopercentne a vo vetre môžu konce lamiel cinkať o seba.

Robustná Zetta v tvare písmena Z ponúkne dokonalé zatemnenie a jednoliatu plochu po zaklopení žalúzií. Špeciálny tvar lamiel u vonkajších žalúzií radu Zetta zaisťuje vynikajúce zatienenie a poskytuje vysoký termoregulačný efekt. Jej výrazný vzhľad ale nemusí vyhovovať každému domu.

Jemný a ladný model Setta spája výhody oboch: zapadnutie lamiel do seba a páčivé, hladké tvary.


Lamely vonkajších horizontálnych žalúzií vytvárajú v zavretom stave celistvú, dokonale tieniacu plochu a po celej dĺžke lamely je vlisovaná guma, ktorá zvyšuje termoregulačné pôsobenie vonkajšej žalúzie. Žalúzia tým efektívne podporuje termoizolačné vlastnosti domu a šetrí energie.


Termoregulácia a úspora energie

Zatiahnuté žalúzie pomáhajú odrážať teplo a udržať ho tam, kde je to práve vhodné: v zime vo vnútri domu, v lete vonku. Šetrí tak nemalé peniaze za vykurovanie alebo klimatizáciu. Okrem toho prinášajú aj zvukovú izoláciu a lepšie vás tak odtieni od nevítaných zvukov zvonku. Pôsobia aj ako bezpečnostný prvok: zlodejom sa nechce prekonávať ďalšie prekážky pred oknom alebo dverami, zvyšuje to riziko, že si ich počínanie niekto všimne.


Pokiaľ nechcete alebo nemôžete inštalovať vonkajšiu tieniacu techniku ani zasahovať do konštrukcie okien a dverí, ešte si ako provizórne riešenie môžete zaobstarať chrániče proti prievanu. Jedná sa o podlhovasté vankúšiky, ktoré môžu mať tvar pretiahnutého valca alebo obdĺžnika, ale aj podobu farebných plyšových zvieratiek s nohami a hlavou. V predaji sú ako verzie na okenný parapet, tak pred dvere. Existujú aj nalepovacie lišty so štetinami, ktoré sa pripevnia k spodnej hrane dverí. Pod dverami tak neprefukuje a zároveň nie je problém s ich otváraním.


V prípade záujmu o dodávku a montáž vonkajších žalúzií nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk alebo telefonicky na t.č.: +421 902 904 711, +421 915 251 869. Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava. Radi zodpovieme na vaše otázky a poradíme s výberom.