Starostlivosť o plastové okná

rekonštrukcia bytu, kúpeľňa, kuchyňa, obývačka, toaleta, rekomplett, trnava, prerábky, interiérové dvere, rekonštrukcia bytu

Máme pre Vás zopár tipov k čisteniu, údržbe a vetraniu plastových okien.

Okenné rámy

Okenné profily Aluplast sú vyrábané z vysokokvalitného plastu odolného proti počasiu. Plastový rám je nenáročný na údržbu. Na čistenie hladkých, bezpórových a hygienických plôch potrebujete len slabý roztok čistiaceho prostriedku. Znečistenie, ktoré je spôsobené prachom a dažďom sa dá veľmi rýchlo odstrániť .

Na čistenie nepoužívajte žiadne agresívne prostriedky, ako sú abrazívne prášky, chemikálie, rozpúšťadlá, benzín… Nečistoty, ktoré nie je možné odstrániť, prenechajte do rúk odborníkov. Obráťte sa priamo na výrobcu alebo predajcu.

Okenné tesnenia

Tesnenia na plastových oknách sú vyrobené z vysokokvalitného plastu, ktorý odolá počasiu ale aj starnutiu. Pri čistení okna by ste mali z tesnení pravidelne odstraňovať prach a nečistoty.

Elasticitu a funkčnosť okenných tesnení je možné niekoľkonásobne predĺžiť pravidelným používaním špeciálnych silikónových olejov.

Okenné kovanie

Kovania si udržia svoju pohyblivosť a funkciu vďaka občasnému mazaniu. Pohyblivé časti kovania je potrebné namazať pár kvapkami oleja a miesta uzáverov mazivom bez kyseliny alebo vazelínou. Tým dosiahnete funkčnosť svojho okna.

Čistenie plastového okna po jeho osadení

Aj napriek najväčšej svedomitosti pri osádzaní okien môžu na ňom zostať zvyšky nečistôt, ako sú zvyšky malty, lepidla, silikónu, peny … Zvyšky malty a šmuhy od farby odstránime pomocou polotvrdej špachtle opatrným trením boku špachtle a zotretím vlhkou handrou.

Dávame však pozor, aby ostré zrnká malty nezanechali na povrchu žiadne škrabance. Zvyšky lepidla zo sklených plôch opatrne zotrieme šikmým ťahom žiletky.

Vetranie a kúrenie

Aj správnou starostlivosťou o výmenu vzduchu, je možné vďaka moderným plastovým oknám ušetriť náklady na kúrenie a dosiahnuť zdravú klímu v miestnosti.

Priečne vetranie pomocou proti sebe umiestnených okien je rýchle a efektívne, postačí aj päť minút. Pri nárazovom vetraní je potrebné na výmenu vzduchu asi 10 minút.

Najlepšie výsledky dosiahneme pri troch až štyroch vetraniach za deň. Je potrebné dbať na to, aby prúdeniu pri vetraní nič nebránilo (nábytok).

Nikdy viac tvorba plesne

Plastové okná a dvere Aluplast zaručujú príjemnú a zdravú klímu v miestnosti a garantujú absolútnu bezstarostnosť pokiaľ ide o tvorbu plesní.

Plesne sa v dome či byte tvoria vtedy, keď sú určité časti miestnosti trvalo vlhké a nemôžu vyschnúť (kuchyňa, kúpeľňa). Okrem vizuálneho nedostatku predstavujú plesne aj zdravotné riziká. Môžu spôsobovať ochorenia dýchacích ciest a rôzne alergie.

Na riešenie tohto problému boli vyvinuté samostatne pracujúce vetracie systémy Basic Air plus ® a REGEL-air ®, ktoré riadia výmenu vzduchu podľa okolitých podmienok a dosahujú pri minimálnej spotrebe energie optimálnu klímu v miestnosti.


Zostaňte v teple s plastovými oknami a dverami ALUPLAST a ušetrite peniaze za energiu.

Viac informácií sa dočítate v článku…


Vypracujeme Vám bezplatne nezáväznú cenovú ponuku podľa Vašich požiadaviek

V prípade záujmu o plastové okná a dvere nás neváhajte kontaktovať na mailovú adresu info(@)rekomplett.sk, telefonicky na t.č.: +421 902 904 711, +421 915 251 869 alebo navštívte náš Showroom REKOMPLETT Zavarská 11, Trnava. Radi Vám pomôžeme a poradíme s výberom.