DOSTAŇTE PRÍRODU K SEBE DOMOV

biofilicky dizajn, rekomplett, spojenie s prírodou

Príroda v interiéri vďaka biofilickému dizajnu

Biofilický dizajn je stále väčším trendom nielen vo firemných priestoroch, ale aj v domácnostiach. Prináša do interiéru prírodné prvky.

Do interiéru ho môžeme preniesť v rôznych formách, napríklad v podobe izbových rastlín, zelených stien (vertikálnych záhrad) alebo aj prepojením interiéru s exteriérom prostredníctvom veľkých okien či posuvných dvier, ktoré vám poskytnú jedinečný výhľad.


Živé rastliny priestor nielen vizuálne oživujú, ale taktiež zlepšujú kvalitu ovzdušia, navodzujú pokoj a prinášajú do domova pozitívnu energiu.


Biofilický dizajn vychádza z presvedčenia, že ľudia majú prirodzenú potrebu spojenia s prírodou. Tento dizajnový prístup sa snaží vniesť do interiéru prvky živej prírody, prípadne používa materiály, ktoré živú prírodu napodobňujú alebo pripomínajú. Prepojenie domova s prírodou nie je len o prinesení konkrétnych prvkov zvonku dovnútra, ale spočíva aj vo vizuálnom, materiálovom či audio spojení. Pobyt v biofilických interiéroch má priaznivý vplyv na našu duševnú pohodu a zdravie.


Spojenie s prírodou podporíme aj použitím prírodných materiálov, ako je drevo, kameň alebo pravá koža. Môžeme použiť keramické alebo látkové doplnky. Prirodzene budú pôsobiť aj sušené kvety v interiéri. Dôležitú úlohu zohráva aj voľba farieb. Základom pre vytvorenie pokojného a harmonického priestoru je voľba správnych farieb. Zemité tóny, odtiene zelenej a modrej sú tou správnou voľbou.


V biofilickom domove môžeme využiť aj prírodné zvuky a vône, ako sú fontánky, difuzér, aromalampy s prírodnými aromatickými olejmi…


Prístup prirodzeného svetla

Dostatok prirodzeného svetla do interiéru zaistia veľké okná a priepustné tienenie, ako sú napríklad plisse žalúzie alebo japonské steny.


Príjemné svetlo v spojení s ostatnými biofilickými prvkami v interiéri nám pomôže s tým, aby pre nás domov fungoval ako oáza pokoja a pohody.


Navštívte náš showroom REKOMPLETT na Zavarskej 11 v Trnave. Radi Vám poradíme s výberom.